خدمات فنی افتا

بررسی مزایا ، چگونگی و هزینه‌های راه اندازی

 

افتا

امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات (افتا)

سازمان فناوری اطلاعات ایران بر اساس اسناد و راهبردهای ملی، از جمله سند راهبردی امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات (سند افتا) و قوانین مصوب در قالب برنامه‌های پنج‌ساله توسعه، به منظور حمایت و گسترش خدمات امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات (افتا) در کشور و برنامه­ ریزی در زمینه به‌کارگیری بهینه ظرفیت­های ملی و ساماندهی شرکت‌های توانمند در ارائه خدمات افتا، به ارزیابی و صدور پروانه فعالیت در حوزه افتا اقدام کرده است.

خدمات مدیریت امنیت

ارائه خدمات کلان و ساختاری در گروه های خدمات مشاوره و استقرار استانداردهای امنیت اطلاعات و ارتباطات، خدمات ممیزی انطباق استانداردهای امنیت اطلاعات و ارتباطات و طرح ریزی معماری و زیرساخت امنیت در این بخش خواهد بود.

خدمات عملیاتی افتا

خدمات عملیات امنیت، خدماتی است که بیشتر بر مهارت‌های خاص و یا فنی پرسنل برای پیاده‌سازی و یا حصول اطمینان از عملکرد مناسب کنترل‌های پیاده‌سازی شده تاکید دارد. ارائه این  خدمات کلان در گروه های آزمون و ارزیابی امنیتی، پیاده سازی مرکز عملیات امنیت و تیم پاسخ به رخداد، پیاده سازی امنیت فیزیکی و محیط پیرامونی، امن سازی و مقاوم سازی سامانه ها و زیرساخت ها و سرویس ها خواهد بود.

خدمات فنی

خدمات فنی افتا، شامل پیکربندی امن و پشتیبانی امنیتی محصول فتا است و متقاضیان در این حوزه باید برای محصول مورد نظر گواهی ارزیابی امنیتی دریافت کرده باشند.

خدمات آموزشی افتا

این دسته خدمات شامل ارائه آموزش کلیه دوره‌های امنیتی در سطوح و موضوعات مختلف به متقاضیان دریافت این خدمات است. صدور گواهینامه‌های ملی و بین‌المللی در زمینه دوره‌های آموزشی امنیت اطلاعات و ارتباطات است، در قلمرو خدمات آموزش شرکت قرار می‌گیرد.

 

شرکت ویرا ارتباطات پارس پویا مفتخر است که اعلام نماید، پس از انجام بررسی و ارزیابی های لازم توسط اداره کل نظام مدیریت امنیت اطلاعات (نما) و مرکز مدیریت راهبردی افتا موفق به دریافت پروانه فعالیت در زمینه ارائه خدمات آموزشی افتا شده است.

شرکت هوشمند سازان فناوری ورکان مفتخر است با بهره گیری از اساتید مجرب در حوزه امنیت اطلاعات، از این پس با ارائه دوره های آموزشی متنوع و منطبق با سرفصل های روز بین المللی خدمات آموزشی مورد نیاز سازمان ها و نهادهای مختلف در این حوزه را تامین نماید.