مرکز تماس دیجیتال

بررسی مزایا ، چگونگی و هزینه‌های راه اندازی

چرا به DNS Server  نیاز دارید ؟

کلمه DNS مخفف عبارت  Doman Name System می باشد که وظیفه تبدیل اسامی دامنه های به IP و بالعکس را دارد که آدرس دامنه های اینترنتی را در دسترس کاربران آنها قرار می دهد. این سرورها از Database های بزرگی تشکیل شده اند که محتویات آن متشکل از نام دامنه ها و IP های نظیر آنها می باشند. هنگامیکه شما نام یک دامنه را وارد می کنید ( صفحه وب و یا صفحه ایمیل آن را درخواست می کنید و یا هر سرویس دیگری از یک دامنه را درخواست می کنید )، طبق داده های موجود در دیتابیس DNS Server ها، بر اساس IP موجود، آدرس درخواست شما چک شده و صفحه و سرویس مورد نظرتان برای شما نمایش داده می شود.

همیشه به یاد داشته باشید که اولین مرحله قبل از بارگیری داده های هر سایتی، ابتدا اطلاعات مربوط به دامنه و DNS آن بارگیری می‌شود و اگر سرعت آن کند یا ناقص باشد، کل سایت با خطر روبرو خواهد شد. پس اگر شما از تنظیمات صحیح DNS Server  بی اطلاع باشید، کلیه تنظیمات صحیحی که در بخش های دیگر سرور انجام داده اید دچار مشکل خواهد شد. فراموش نکنید که برای کارکردن با سرویس DNS و درک تمامی جوانب آن، نیازمند کسب تجربه خواهید بود.

DHCP ساده ترین روش برای اختصاص IP به کاربران

ﭘﺮوﺗﮑﻠﯽ اﺳﺖ ﮐﻪ ﭘﯿﮑﺮﺑﻨﺪي ﯾﮏ میزبان را ﺑﻪ ﻃﻮر ﺧﻮدﮐﺎر اﻧﺠﺎم ﻣﯽ دﻫﺪ و ﻣﺪﯾﺮ ﺷﺒﮑﻪ ﯾﺎ ﮐﺎرﺑﺮان را از ﭘﯿﮑﺮﺑﻨﺪي دﺳﺘﯽ  ﺑﯽ ﻧﯿﺎز ﻣﯽ ﮐﻨﺪ. سرور DHCP یکی از سرویس های زیر ساختی و پرکاربرد در همه شبکه ها می باشد. پیکربندی یک DHCP Sever  میتواند چنین خدماتی را برای سازمان ایجاد کند:

  • پیکربندی تنظیمات آدرس‌های IP در شبکه‌های متوسط و بزرگ به آسانی انجام می شود.
  • از آنجایی که تنظیمات IP در سرور انجام و برای کل شبکه اعمال میشود، احتمال انجام تنظیمات IP اشتباه از طرف کاربران از بین خواهد رفت.
  • از آدرس های IP موجود بصورت بهینه و منظم استفاده میشود، زیرا دریافت IP تنها زمانی اتفاق می افتد که از طرف کاربر درخواستی به سرور ارسال گردد.

 

فراموش نکنید که فعال کردن هر یک از خدمات شبکه، نیازمند بررسی دقیق نیاز های سازمان, طراحی و پیاده سازی در فاز های مختلف است تا بهترین نتیجه برای شبکه شما فراهم گردد. شرکت ویزا ارتباطات پارس پویا، با دانش و تجربه ای مثال زدنی، بهترین راهکار شبکه ای را برای سازمان شما طراحی و اجرا میکند.